ÉBER SZEDÁLÁS
ÉS MÉLYALTATÁS
ÉBER SZEDÁLÁS
ÉS MÉLYALTATÁS
Amennyiben Önt érdekli ez a szolgáltatásunk érdemes most regisztrálnia, mert ebben az esetben
50 000 Ft
HELYETT kedvezményesen 35 000 Ft/óra díjon juthat hozzá.
Érvényes: február 28-ig!
Az éber szedáció menete
MI TÖRTÉNIK A FOGÁSZATI RENDELŐBEN?
Az intravénás szedálás egy tudat módosult állapotot eredményez, minden fogászati kezeléshez igényelhető. A beavatkozást aneszteziológus szakorvos végzi. Nagyon hatékony és népszerű. Elmondhatjuk, hogy mi, a Globe Dental elsők között voltunk Magyarországon, akik sikeresen bevezettük a fogászati rendelőkbe a szedálást. Széles körben elérhetővé tettük a dental fóbiás páciensek számára. Fontosnak tartjuk ugyanis, hogy a fogászati kezelést el tudjuk végezni a félős páciensek esetében is, ha kell szedálásban, csakhogy ne alakuljon ki a félelem miatt elhalasztott kezelésből nagyobb probléma.. A szedálás viszont nem jelent mély altatást. A fogászati kezelések esetén nagy részben (kb. 90%) elegendő a fájdalommentesség eléréséhez (árban is kedvezőbb, mint a narkózis) viszont vannak esetek (kb. 10%), amikor mély altatásra van szükség, természetesen erre is van nálunk lehetőség.
Azt, hogy Önnek elegendő-e a szedálás vagy sem, aneszteziológus és fogorvos vagy szájsebész kollégáink előzetesen általában fel tudják mérni.
A kezelés megkezdése előtt a páciens minden esetben kitölt egy egyszerű anamnézis lapot, amelyből az altatóorvosaink tájékozódnak a korábbi betegségeiről, esetleges gyógyszerszedéséről. Majd részletesen tájékoztatja a kezelés várható menetéről, a lehetséges komplikációkról. Annak érdekében, hogy az éber szedálás biztonságát a maximumra növeljük aneszteziológusunk megvizsgálja Önt és minden kérdésére részletesen válaszol, majd miután teljes felvilágosítást kapott, a beleegyező nyilatkozat aláírására kerül sor. A beavatkozás alatt a páciensnek, szakorvosi kontroll mellett folyamatosan egy bódító „koktélt” (mint pl. propofol, dormicum, neodolpasse) jutattunk intravénásan a szervezetébe, ezek az anyagok a fájdalommentességet a fogorvosi helyi érzéstelenítőkkel együttesen biztosítják. A beavatkozás alatt fogorvos és fogászati asszisztens a fogászati kezelésre koncentrál, az altatóorvos pedig folyamatosan figyeli Önt, a szívműködését, pulzusát, vérnyomását, véroxigén szintjét ellenőrzi.
TUDNIVALÓK SZEDÁLÁS ELŐTT!
Az éber szedáció során a maximálisan elvárható biztonság betartása miatt kérjük, hogy 4 órával a beavatkozás előtt már ne fogyasszon sem ételt, sem italt. Ennek oka, hogy a szedálás alatt csökken a tudati szint, így a nyelés, köhögés nem kontrollálható megfelelően, tehát:
– A szedálást megelőző 4 órán keresztül táplálékot és folyadékot ne fogyasszon!
– A rendszeresen szedett gyógyszereit (pld. vérnyomás-szabályzó, ér- és szívbetegségre szedett gyógyszer stb.) a szokott időben vegye be!
TUDNIVALÓK SZEDÁLÁS UTÁN!
A szedálást és a fogászati beavatkozást követően a pácienst személyre szabott ideig megfigyeljük. A szedálást követően nem javasoljuk gépkocsi vezetését, a pácienst kérjük, hogy kísérővel hagyja el fogászatunkat, a beavatkozás napján további programot már ne vállaljon, csak pihenjen otthonában.
– Az iv. szedációt követően a gyógyszer nem ürül ki azonnal a szervezetből, ezért a fogászati ellátás végeztével legalább 30 percig megfigyeljük. Otthonába felelős felnőtt személy kíséretében távozhat. Amennyiben gépjárművel érkezik hozzánk, Ön nem vezethet.
– A nap hátralevő részében potenciálisan veszélyes tevékenységet nem folytathat ( pl : autóvezetés ) illetve alkoholt nem fogyaszthat.
A megterhelő fizikai munkát javasolt pár napig mellőzni.
VAN-E KIZÁRÓ OKA A SZEDÁLÁSNAK?
Jó egészségi állapotú, beállított magas vérnyomású páciensek éber szedálásra minden további nélkül alkalmasak, a beavatkozás előtt egészségi állapotát az altatóorvos felméri. Bármilyen egészségi állapotot befolyásoló tényező, akut vagy krónikus betegség esetén a szedálhatóság kérdésében az altatóorvos hoz döntést. Éber szedálást gyermekeken és várandós pácienseken nem végezünk.
MILYEN MELLÉKHATÁSOK LÉPHETNEK FEL?
Az éber szedálás előnye a mélyaltatással szemben, hogy nem okoz hányingert, fejfájást, szédülést. Ritkán mellékhatás lehet a beavatkozás során enyhe zsibbadás érzés. Az éber szedálás gátlásoldó hatású, a vidámabb alaptermészetű páciensek gyakran nevetnek. Praxisunkban több száz elvégzett éber szedálás után a páciensek szövődménymentesen gyógyultak meg.
MENNYIBE KERÜL AZ ÉBER SZEDÁLÁS? VEGYE IGÉNYBE AKCIÓNKAT!
Pácienseink szavaival élve az éber szedálásról:
“szedálás nélkül sosem mertem volna elkezdeni a kezelésemet”,
“nem éreztem fájdalmat”,
“nem emlékszem semmire”,
“több óra mintha pár perc lett volna”,
“kipihentem tértem magamhoz”, ..
Az éber szedálás díja minden megkezdett órára vonatkozik, ehhez jön még a fogászati kezelésnek a díja.
Az, hogy egy óra alatt mennyi kezelést tudunk elvégezni, az első konzultáció alkalmával megtudhatja.
Az éber szedáláshoz nincsen szükségünk labor eredményekre.
Amennyiben Önt érdekli ez a szolgáltatásunk érdemes most regisztrálnia, mert ebben az esetben 50 000 Ft helyett kedvezményesen 35 000 Ft/óra díjon juthat hozzá.
A szedálás kedvezmény igénybevételének feltétele: lenti regisztráció és állandó magyar lakcím.
A mélyaltatás menete
Az aneszteziológus a páciens szoros monitorozását biztosítja. A mélyaltatás alatt a páciens nem érez fájdalmat, a műtétre nem emlékszik, de a beavatkozás vége után rövid idővel tudata visszatér, képes nyelni, beszélni, mozogni.Vannak páciensek, akik valamilyen oknál fogva mélyaltatást igényelnek a kezelésük elvégzéséhez.
Ennek számos indoka lehet:
van, akit valamilyen trauma ért a fogászati kezelése során és az óta retteg a fogorvos szó hallatán is. Egyes páciensek kóros hányingerrel vagy kontrollálhatatlan öklendezéstől szenvednek és képtelenek elviselni a fogászati kezelést. Az is előfordul, hogy valaki egy ülésben szeretne letudni több beavatkozást, aminek a száma altatásban akár meg is háromszorozható, így az elfoglalt üzletemberek sokszor döntenek a beavatkozások ezen fajtája mellett.
Az altatás mindig monitorizált körülmények között történik: a betegre EKG-monitort, vérnyomásmérőt, véroxigénszintet mérő pulzoximétert helyeznek föl. Ezt követően kezdhető meg az altatás, amelynek első része az elaltatási fázis. Ez vénabiztosítással indul, majd a gyógyszerek vénás kanülön keresztül végzett beadásával folytatódik. A gyógyszerek hatására a betegek pár másodperc alatt elalszanak.
Mélyaltatás esetén elalvást követően történik a légutak biztosítása, illetve a lélegeztetés elkezdése. Ennek több módja van. A műtét alatt folyamatosan adagolják az altató és fájdalomcsillapító gyógyszereket, fenntartják a folyamatos lélegeztetést, biztosítják a megfelelő folyadékbevitelt. Az aneszteziológus feladata az esetleges aneszteziológiai komplikációk ellátása.
Az operáció végén megszüntetik az altatószerek adagolását, a beteg pedig – ahogy szervezete kiüríti ezeket a gyógyszereket – elkezd ébredni. A légútbiztosító eszközöket az ébresztés azon fázisában távolítják el, amikor a beteg még gyakorlatilag alszik, de spontán légzése már visszatért. Ezt követően megvárják a teljes ébredést, amely nagyjából 10-15 perc.
A mélyaltatást minden esetben aneszteziológus szakorvos végzi korszerű technikai feltételek meglétével. A kezelést megelőzően belgyógyászati kivizsgálásra van szükség, ez magában foglal egy EKG-t és egy laborvizsgálatot is ( vérkép a máj-, és vesefunkciók, véralvadási faktor és a szérum ionok szintjének ellenőrzése céljából).
Az altatásos kezelések előtt 6 órával enni, inni és dohányozni szigorúan tilos!
Bármiféle megfázás, hőemelkedés vagy influenzaszerű tünet esetén a kezelés halasztást igényel, ugyanis teljesen ép egészségügyi állapot szükséges a mélyaltatáshoz.
TUDNIVALÓK MÉLYALTATÁS UTÁN!
Körültekintő alkalmazás mellett a kockázatok minimalizálhatók és a mellékhatások kezelhetők. Azonban a legnagyobb odafigyelés mellett is felléphetnek előre nem látott következmények:
- Az altatás leggyakoribb szövődménye a torokszárazság, kaparó érzés a torokban. Ez ellen speciális gargalizáló folyadékkal, szájon át bevitt folyadék terápiával védekezünk.
- Bizonyos műtétek során az operáció után hányinger és hányás is várható. Ezt megelőzendő már a műtét előtt és a műtét alatt is adunk a páciensnek hányáscsillapító gyógyszert, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket
- Gyakran előfordul emellett remegés, hidegrázás, mely ellen a műtét során az Ön testének melegítésével, testhőmérsékletre melegített infúzió adásával, és a műtét után komfort érzetet biztosító meleg ágynemű használatával igyekszünk védekezni.
- Altatáson átesett pácienseink gyakran panaszkodnak fejfájásra, zavartságra. Ez azonban átmeneti, és megfelelő gyógyszerekkel megelőzhető.
JÓ TANÁCSAINK MÉLYALTATÁS ELŐTT
Természetesen Ön is sokat tehet azért, hogy a mélyaltatásban végzett fogászati beavatkozása mellékhatásoktól mentes legyen. Javasoljuk, hogy:
- Mindig hozza magával rendszeresen szedett gyógyszereit, illetve gyógyhatású készítményeit.
- Amennyiben dohányzik próbálja meg a műtét előtt két nappal már kerülni a cigarettát, ezzel nagyban csökkentheti a légzéssel kapcsolatos szövődményeket.
- Ha minimálisra szeretné csökkenteni az alkohol káros hatásait, a műtét előtt 3-4 héttel már ne fogyasszon szeszes italt, a súlyos fejfájás, zavart tudat mind jó eséllyel elkerülhető ezáltal.
- Ha a beavatkozás előtti időszakban rossz a közérzete, fáj a feje, a torka mindenképpen jelezze a műtétet végző szakorvosnak, mert lehet, hogy befolyásolja a műtét kimenetelét.
VAN-E KIZÁRÓ OKA A MÉLYALTATÁSNAK?
Természetesen vannak kizáró okai, melyről az aneszteziológus szakorvos tájékoztatja az anamnézis és a vizsgálati (labor, EKG) leletek elemzése követően
MENNYIBE KERÜL A MÉLYALTATÁS?
A mélyaltatás díja függ attól, hogy hány óra altatásra van szükség. Az első óra díja 130 000 Ft, a többi díja függően attól hogy hány órára van szükség 55 000 Ft-tól. Az, hogy egy óra alatt mennyi kezelést tudunk elvégezni, azt az első konzultáció alkalmával hozzávetőlegesen megtudhatja.
Ne feldje, a mélyaltatáshoz minden esetben szükségünk van friss labor és EKG eredményekre.
Ne késlekedjen, hívjon most! Kedves és készséges kollégáink fogják felvenni a telefont, ők fognak időpontot adni Önnek egy állapotfelmérésre.
Bejelentkezés: Budapest: +36 70 420 04 61, Balatonkenese: +36 20 9954 540,
telefonszámokon, vagy az alábbi kapcsolati űrlap kitöltésével.